„Dzień dobry muzyko”- Przegląd piosenki przedszkolaków

13 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 5 miał miejsce II wewnętrzny przegląd piosenki przedszkolaków.
Organizacją zajęły się nauczycielki: Jadwiga Klimecka, Iwona Powaga, Alina Sztermer.
Już w progu przedszkola po dekoracji można było poznać, że tego dnia będzie miało miejsce w przedszkolu wielkie wydarzenie. Wszystkich wchodzących witały kolorowe nutki oraz napis- „dzień dobry muzyko”. Organizatorki przeglądu zaprosiły dzieci do oddziału V.
Z każdego oddziału przedszkolnego zaprezentował się jeden zespół z wybraną piosenką. Dopracowaniem wszystkich szczegółów włącznie z ubiorem, rekwizytami oraz układem ruchowym do piosenki zajęły się nauczycielki poszczególnych grup.
Występom przedszkolaków towarzyszył dobry humor, uśmiech i wyśmienita zabawa o którą prosiła pani Jadzia na początku spotkania.
Komisja w składzie: przedstawiciele Rady Rodziców, pani dyrektor Barbara Stryjakiewicz , wicedyrektor-Ilona Rozwadowska oraz organizatorki wyłoniły zwycięzcę Przeglądu piosenki. Przed ogłoszeniem wyników na wszystkich czekały niespodzianki- teatrzyk o wesołych nutkach pt. ”Radosne nutki-gama” przygotowany przez nauczycielki-p.Jadwigę Klimecką i Iwonę Powagę oraz prezentacja zespołu muzycznego składającego się z personelu przedszkola w piosence: „Czarny Alibaba”.
Na zakończenie pani dyrektor ogłosiła zwycięzcę przeglądu. Został nim zespół z oddziału IV przygotowany przez p. Małgorzatę Golę, który to w nagrodę będzie reprezentował Przedszkole nr 5 w Integracyjnym Przeglądzie Piosenki w Przedszkolu prowadzonym przez Siostry Boromeuszki.
Wesołe przedszkolaki ze słowami na ustach "do zobaczenia za rok" rozeszły się do swoich sal, gdzie czekały na nie słodkie niespodzianki.
Impreza była bardzo udana!! Gratulacje dla organizatorów oraz wszystkich odważnie śpiewających przedszkolaków.