Kliknij tutajProjekt realizują:


Stowarzyszenie UŚMIECH

Urząd Miasta i Gminy KĘPNO

Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności

Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
A A A

Etap I

XI 2008 – wszystkie dzieciaki pozują do wspólnego zdjęcia. Zdjęcie to baza szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej. Z niego właśnie powstaną kalendarze, bilbordy, ulotki...
Dzieciaki, cierpliwość i humory dopisały, dzięki czemu powstała fajna pamiątka w formie wspólnego zdjęcia i ruszyła akcja promocyjna wychowania przedszkolnego. Zdjęcie wykonała Firma KORA – Rafał Komorowski.

XI 2008 – zbieranie informacji z przedszkoli w celu stworzenia wspólnej strony internetowej, gdzie każdy mieszkaniec naszej Gminy może zdobyć wszelkie informacje o wszystkich przedszkolach funkcjonujących na naszym terenie.
Strona został opracowana dzięki zaangażowaniu nauczycieli ze wszystkich przedszkoli z tereny gminy Kępno. Opracowanie graficzne – Firma GRABEK.NET - Jakub Grabowski.

XII 2008 – rozpoczyna się akcja promocyjna w lokalnych mediach. Pojawiły się artykuły w prasie…

I 2009 – rozpoczyna się pierwsza „inwestycja” w naszym projekcie. Zostaje zaprojektowana konstrukcja niezbędna do zamieszczenia największego Bilbordu, który stanie przy trasie Wrocław – Warszawa.

Już wkrótce II etap – czyli:
- rozpoczęcie przygotowań do występów przedszkolaków, podczas organizowanego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się 6 czerwca 2009, a Gwiazdą Dnia (oprócz przedszkolaków) będzie Majka Jeżowska.
Wszystkie przedszkola podczas festynu zaprezentują wszystko co maja najlepsze, czyli: występy muzyczne, taneczne, gry zabawy. Mamy nadzieję, że nie tylko świetnie będą się bawić przedszkolaki, ale przede wszystkim dzieci, które na co dzień nie chodzą do przedszkoli. Może udział w tym Festynie zainspiruje mieszkańców Gminy Kępno do zainteresowania się wychowaniem przedszkolnym i co za tym idzie wielką szansą dla rozwoju dzieci, jakie niesie za sobą korzystanie z przedszkoli. 
W międzyczasie powstanie na ogródku jordanowskim przy Szpitalu domek drewniany dla dzieci, który będzie jednocześnie atrakcją dla dzieci oraz reklamą Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzieciaki z przedszkoli zostaną wyposażone w woreczki na obuwie z hasłem promującym przedszkola oraz smycze.

Kolejny etap to:
Spotkania wiejskie. Chcemy przyłączyć się do organizowanych corocznie Dni Matki w wielu miejscowościach na terenie wiejskim. Tam wyspecjalizowany trener przedstawi walory wychowania przedszkolnego. Ta forma mamy nadzieję dotrze do rodziców z  terenów wiejskich, którzy do tej pory z różnych względów nie posyłali dzieci do przedszkoli. Wśród nich są także rodzice dzieci z pewnymi dysfunkcjami rozwojowymi, chcemy tym rodzicom uświadomić, że wszystkie przedszkola są przygotowane do pracy zarówno z dzieckiem zdolnym jak i trudnym, zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Przedszkola mają przygotowaną odpowiednią bazę i wysoko wykwalifikowane kadry.

Tak więc czekamy na 6 czerwca – Festyn Przedszkolaka c.d.n : )