Przedszkole w Hanulinie

Liczba grup: 5
Ogólna liczba dzieci: 123

O PRZEDSZKOLU

Jesteśmy przedszkolem z dużymi tradycjami!
Przedszkole Samorządowe w Hanulinie, Krążkowach i Osinach do 31 sierpnia 2003 r. były samodzielnymi placówkami. Po reorganizacji przedszkoli w gminie Kępno zostały połączone w jedną placówkę pod nazwą Samorządowe Przedszkole w Hanulinie z oddziałami zamiejscowymi w Krążkowach i Osinach.
Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które przebywają w 5 grupach. W roku szkolnym 2008 / 2009 do wszystkich oddziałów uczęszcza 123 dzieci.

KADRA PEDAGOGICZNA

Wzbogaca oferowany zakres usług, poprzez opracowanie i wdrożenie programów autorskich funkcjonujących w placówce. Dba o wszechstronny, harmonijny rozwój wychowanków, dostosowany do ich indywidualnych predyspozycji. Stosuje metody twórcze, inspirujące dziecko do działania, samodzielnego rozwiązywania problemów. Wydaje gazetki: informacyjno-edukacyjne "Samokrążek", "Entliczek", "Osiłek" a ciekawe wydarzenia uwiecznia w "Kronice Przedszkolnej". Pracuje w oparciu o roczny plan pracy wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczej na rok szkolny 2008 / 2009, którego głównym zadaniem jest "Literatura dziecięca źródłem inspiracji twórczego myślenia i aktywności werbalnej przedszkolaków podczas zabaw w teatr, kształtowania postaw społecznych (prawa dziecka)".

• mgr Grażyna Tyc - dyrektor

• ks. Adam Mikulski - religia
  • mgr Danuta Nolbert - język angielski

NASZE DZIECI

• Mają zagwarantowaną profesjonalną kadrę pedagogiczną, dbającą o ich harmonijny rozwój, dostosowany do ich indywidualnych możliwości.
  • Dla dzieci z opinią o "potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju” odbywają się zajęcia indywidualne.
  • Mają zapewnione całodzienne wyżywienie.
  • Uczestniczą w różnych konkursach, zbywając nagrody i dyplomy, np. udział w "Festiwalu Piosenki Dziecięcej", "Gali Twórczości Tanecznej Przedszkolaków", konkursie plastycznym "Kępno - moje miasto", itp. Sprawdzają swoje umiejętności aktorsko-wokalne podczas uroczystości środowiskowych.
  • Przyjmują gości podczas uroczystości: "Jasełka", "Dzień Babci i Dziadka", "Festyn rodzinny z okazji Dnia Matki, Ojca i Dziecka".
  • Są uczestnikami "Pasowania na Starszaka".
  • Poznają zwyczaje i tradycje, np. "Andrzejkowe wosku lanie na adwentu powitanie".
  • Bawią się na Karnawałowym Balu Przebierańców. Uczestniczą w ogólnopolskich programach edukacyjnych, np. "Cała Polska Czyta Dzieciom”.
  • Uczestniczą w tematycznych i integracyjnych wycieczkach autokarowych.
  • Spotykają się z ludźmi różnych zawodów, o ciekawych zainteresowaniach, np. z policjantem, leśniczym, strażakiem.
  • Uczą się języków obcych - angielskiego.
  • Poznają kroki rożnych pląsów,  podczas zajęć tanecznych z instruktorem tańca.

RODZICE NASZYCH DZIECI

Są współgospodarzami placówki. Pomagają przy organizacji uroczystości przedszkolnych, sponsorują wyjazdy dzieci, zbierają dodatkowe fundusze dla przedszkola, z których dochód przeznaczony jest na zakup zabawek, pomocy dydaktycznych, sprzętu elektronicznego, itp. Uczestniczą w zajęciach otwartych, decydują o wyborze zajęć dodatkowych.

WSPÓŁPRACA

Przedszkole współpracuje z różnymi instytucjami mającymi wpływ na rozwój dziecka. Należą do nich m.in.:

• Szkoła Podstawowa w Hanulinie
  • Szkoła Podstawowa w Krążkowach