Zbiórka baterii i nakrętek

JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE

W roku szkolnym 2010/2011 nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do Akcji Towarzystwa NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zebrane pieniądze przeznaczamy na pomoc dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych. W akcji, która trwała od 22 XI do 3 XII zebrano w sumie 70,64 zł.
Jesteśmy również uczestnikami akcji Zbierania nakrętek. Jest to program charytatywno – ekologiczny, w ramach którego plastikowe nakrętki przekazuje się do recyklingu. Pieniądze uzyskane ze zbiórki na terenie naszego przedszkola, zostaną przeznaczone na wspomożenie leczenia chorego dziecka. Nauczycielkami opiekującymi się tymi akcjami są panie: Małgorzata Gola i Marzena Nowak.
Przyłączyliśmy również do programu Organizacji Odzysku S.A.REBA pod hasłem: BATERIE ZBIERAMY wspólnie o środowisko dbamy.  Proszę od dziś nie wyrzucać zużytych baterii na śmietnik. W naszym przedszkolu znajdują się specjalne pojemniki, skąd baterie trafią do odzysku/recyklingu odpadów opakowaniowych i poużytkowych. Nauczycielkami opiekującymi się tą akcją są panie: Małgorzata Gola i Iwona Powaga.
Wszystkie te programy mają niezwykły efekt wychowawczy polegający na uświadomieniu dzieciom, że oddając chociażby jeden grosz, nakrętkę lub baterię, mogą realizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz potrzebujących dzieci.