Zajęcie otwarte - Podróż dookoła Świata

W piątek 10 czerwca w grupie IV (5-latki) odbyło się zajęcie otwarte, na które przybyły wszystkie mamy. Nauczycielka Zofia Dąbrowska zaprosiła wszystkie dzieci i gości w podróż dookoła świata. Zanim samolot wystartował dzieci przygotowały dla gości prawdziwą pizzę, potrawę zapożyczoną z Włoch, lecz u nas niezwykle lubianą. Kiedy pizza powędrowała do piekarnika wszyscy wyruszyli na kolejne kontynenty świata: Amerykę, Afrykę, Australię i Azję. Dzieci poznały charakterystyczne przedmioty i zabawki pochodzące z poszczególnych lądów, np. Barbie i ciastolinę z Ameryki, biżuterię z Afryki, bumerang z Australii oraz wachlarz, pałeczki do ryżu z Azji. Tutaj postój trwał dłużej, bo na Filipinach dzieci zatańczyły słynną tutaj papaję – taniec zadedykowany panu Pawłowi od rytmiki, który wręczył dzieciom świadectwa ukończenia zajęć w tym roku szkolnym. Następnie samolot „wylądował” w Europie, w naszym kraju. Pani Lidka przyniosła gotową pizzę, którą dzieci wraz z mamami zajadały przy herbatce. Naprawdę się udała i była pyszna!

Dzieci z grupy IV pożegnały również Nadię – koleżankę, która odchodzi do szkoły. Przygotowały dla niej niespodziankę. Było bardzo miło i sympatycznie, wszyscy byli bardzo wzruszeni…

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie. Mamy w grupie IV z Przedszkola nr 5 spisały się na pięć!