Wycieczka do parku dinozaurów

W dniu 30 maja 2011 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 5 w Kępnie wybrały się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Tym razem zorganizowano wyjazd do Jura Parku w Krasiejowie. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy V z nauczycielkami: J. Klimecką i M. Golą oraz z grupy VI z nauczycielkami: A. Ostojską i M. Nowak. Od rana dopisywała nam piękna pogoda. Na miejscu dzieci korzystały z wielu atrakcji, między innymi ze wspaniałego placu zabaw, karuzeli, kolejki oraz warsztatów plastycznych. Pani przewodnik, oprowadziła dzieci po świecie dinozaurów. Zwiedzanie rozpoczęto od przejażdżki kolejką w Kapsule Czasu. W czasie jazdy na ścianach tunelu wyświetlano film o historii powstania życia na Ziemi, co wprawiło wszystkich w wielki zachwyt. Następnie ukazała się wspaniała panorama Jura Parku, przez który dzieci przeszły ścieżką edukacyjną pośród wspaniałych okazów dinozaurów. Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie muzeum, w którym przez szklaną podłogę, oglądano skamieliny oraz stanowiska wykopaliskowe. Posiłek na łonie przyrody smakował wyśmienicie.

Wszyscy wrócili uśmiechnięci i pełni wrażeń z nadzieją, że jeszcze raz w to miejsce powrócą.

BYŁO SUPER !!!