Kliknij tutajProjekt realizują:


Stowarzyszenie UŚMIECH

Urząd Miasta i Gminy KĘPNO

Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności

Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
A A A

VII Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków

W piątek 20 kwietnia 2012 r., o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo – Sportowej odbyła się VII Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków – Kępno 2012. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech” oraz Studio tańca „Retro”.
W gali tanecznej wzięły udział przedszkola funkcjonujące na terenie Miasta i Gminy Kępno.

O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć.
Paulo Coelho

 

Gala Twórczości tanecznej przedszkolaków wpisała się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Uśmiech oraz Studio Tańca Retro. 20 kwietnia o godzinie 17: 00 odbyła się VII Gala Twórczości tanecznej przedszkolaków. W tym dniu trybuny Kepińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniły się widzami, którzy przyszli oklaskiwać taneczne popisy przedszkolaków. Wśród zgromadzonych widzów rodziny występujących dzieci, mieszkańcy Kępna, zaproszeni goście. Wszyscy z podziwem niekiedy z łezką w oku oklaskiwali małych tancerzy, którzy wprowadzali ich w ekscytujący świat muzyki i tańca, popisując się profesjonalizmem wykonań wielu układów tanecznych.

Przedszkolaki tańczyły tańce towarzyskie, ludowe, narodowe oraz dowolne formy taneczne. Walca angielskiego mogliśmy podziwiać w wykonaniu 12 par przedszkolaków z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych Gminy Kępno, polkę i cha-cha-cha zatańczyło 7 par. W tańcach narodowych i regionalnych wystąpiły zespoły z 7 przedszkoli, krakowiaka zatańczyły dzieci z Przedszkola nr 4 oraz z Przedszkola Krążkowy, polkę wykonały dzieci z Przedszkola w Mikorzynie, zespół z przedszkola sióstr Boromeuszek zaprezentował się w polonezie, taniec wielkopolski wykonały przedszkolaki z Przedszkola nr 5 natomiast kujawiaka zaprezentowały dzieci z Przedszkola nr 2.
Zgromadzeni widzowie podziwiali przepiękne stroje przygotowane przez przedszkola przy czynnym udziale rodziców tancerzy, przypominali sobie czasy swego dzieciństwa, natomiast młodsi poznawali tańce, które odeszły już w zapomnienie, choć to nasza polska tradycja i wiele wieków historii. Kreatywność nauczycieli i instruktorów tańca ujawniła się w dowolnych formach tanecznych. Energii przedszkolaków towarzyszyła fuzja ruchu, muzyki, wyobraźni. W tej grupie mogliśmy podziwiać zespól z Przedszkola w Osinach (rock and roll), przedszkolaki z Mikorzyna (taniec z rekwizytami) dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek (poleczka). Zespół taneczny z Przedszkola nr 2 (taniec z figurami) grupę z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Świbie (cyrk), dzieci z Przedszkola nr 4 (disco), zespól z Przedszkola w Hanulinie (krasnoludki) oraz tancerzy Z Przedszkola nr 5 (mażoretki).

W czasie występów tancerzy obradowało 5 osobowe jury, które oceniało każdy występ dzieci, przyznając punkty o 1-10. Ze względu na wysoki poziom umiejętności tanecznych przedszkolaków, jury zmuszone było do podnoszenia tabliczki z cyfrą 10 oraz z roześmianą buźką - symbolem podziwu i uznania. Galę zakończono podziękowaniami, wręczeniem pucharów, medali oraz dyplomów. Przy organizacji gali pracowało wiele osób, ale trud włożony w to przedsięwzięcie wraca w radości dzieci, dumie rodziców, nauczycieli, podziękowaniach, uznaniu w oczach mieszkańców naszego miasta za niezwykłe doznania estetyczne.

_______________

więcej na stronie Stowarzyszenia "Uśmiech" www.usmiech.kepno.pl