Spotkanie z lekarzem

W piątek 8 kwietnia gościliśmy w przedszkolu panią Andżelikę Ratajczyk Kaczmarek – mamę naszego wychowanka z grupy IV. Mama Kornela jest lekarzem. Tego dnia opowiedziała dzieciom o pracy personelu medycznego oraz zaprezentowała niezbędne akcesoria: słuchawki, otoskop, szpatułki. Mówiła również o konieczności poddawania się szczepieniom ochronnym przeciwko groźnym chorobom. Dzieci wiedzą jak należy zachować się w poczekalni, aby nie przeszkadzać chorym i lekarzowi oraz pielęgniarce w wykonywaniu pracy. Spotkanie miało na celu propagowanie zachowań prozdrowotnych: zdrowe odżywianie, uprawianie sporu, pobyt na świeżym powietrzu i dbałość o czystość i przestrzeganie zakazu samodzielnego zażywania leków. Następnie dzieci zaśpiewały hymn naszego przedszkola, a pani doktor rozdała przedszkolakom tematyczne kolorowanki, szpatułki, „truskawkowe” okulary i oczywiście odznakę „Dzielny pacjent”.

DLA
LEK. MED. ANDŻELIKI RATAJCZYK - KACZMAREK