Quiz ekologiczno-zdrowotny pod hasłem "Choć przedszkolak nie jest duży to przyrodzie wie jak służyć"

W piątek 30 kwietnia 2010 miało miejsce spotkanie pod hasłem: „CHOĆ PRZEDSZKOLAK JEST NIEDUŻY TO PRZYRODZIE WIE, JAK SŁUŻYĆ". Celem spotkania było rozbudzanie aktywnych postaw wobec ochrony środowiska oraz uświadomienie dzieciom potrzeby segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystywania. Quiz zorganizowała pani Marzena, która wcieliła się we WRÓŻKĘ AGATĘ i pani Ewa, która była ZIELONĄ ŁĄCZKĄ. Odczytując list od PRZYRODY zainspirowały dzieci do wypowiedzi na temat, w jaki sposób mogą już same pomóc przyrodzie w jej kłopotach. Udział wzięły wszystkie dzieci. Wykazały się wiadomościami dotyczącymi zachowań prozdrowotnych i środowiska przyrodniczego. Potrafiły rozwiązać zagadki słowne i słuchowe. Następnie złożyły EKOLOGICZNE ŚLUBOWANIE i w nagrodę wszystkie grupy otrzymały dyplomy i mianowanie na PRZYJACIELA PRZYRODY.