Pożegnanie Przedszkola

W dniach 22 i 23 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola przez dzieci, które wkrótce będą pierwszoklasistami szkoły podstawowej.
Dzieci z oddziału IV i V od kilku dni razem z nauczycielkami przygotowywały się do Uroczystości Pożegnania Przedszkola.
Grupa IV z paniami: Małgosią i Iwoną na placu przed przedszkolem przywitały gości uroczystym polonezem, po czym tanecznym krokiem przy dźwiękach muzyki dzieci wprowadziły rodziców do sali, gdzie odbyła się część artystyczna. Montaż słowno – muzyczny z udziałem wróżki przeniósł wszystkich kolejno do 3, 4, 5 i 6 latków. Grupa V z paniami: Jadzią i Iloną przywitała wszystkich zebranych również uroczystym polonezem, lecz tym razem z holu przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce. Do śpiewu i tańca włączyli się również wszyscy goście. Na zakończenie śpiewająco pożegnała się również pani Jadzia.
Nadszedł czas pożegnania – panie: Jadzia i Małgosia, pani dyrektor Basia pożegnały dzieci dziękując im za uśmiech, dobre serca i chwile wspólnie spędzone w naszym przedszkolu oraz życząc sukcesów w nauce. Dzieci zostały obdarowane dyplomami oraz upominkami w postaci teczek i przyborów szkolnych – ufundowanych przez Radę Rodziców. Przedstawiciele Rodziców i dzieci złożyli na ręce pań wiązanki kwiatów oraz słowa podziękowań za opiekę, wychowanie i przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole. Na zakończenie miał miejsce wspólny słodki poczęstunek. Atrakcją był wjeżdżający na salę wielki tort z napisem: ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE NR 5 z fontanną zimnych ogni oraz zimne lody dla ochłody.
Jeszcze ostatnie zdjęcie, pożegnania, uściski i dzieci wyruszyły w nową drogę - tym razem do szkoły!!!
POWODZENIA !!!

grupa IV