Pizza Przedszkolaków

Piątkowe przedpołudnie sala grupy VI zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy i przygotowały prawdziwą pizzę. Przed śniadaniem dzieci pomogły w przygotowaniu potrzebnych produktów. Ciekawość przedszkolaków była ogromna. W czasie śniadania rozlegały się pytania: „Czy nam się to uda”? Jak my to zrobimy, przecież nie potrafimy”? Zaraz po śniadaniu wszyscy dokładnie wymyli ręce, aby móc aktywnie uczestniczyć przygotowaniu pizzy. Następnie zasiedli do stołu, na którym przygotowane były potrzebne produkty: pieczarki, wędlina, cebula, przyprawy, ser, papryka, ketchup i oczywiście spody pizzy. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i z wielkim zaangażowaniem robili pizze dokładając kolejne produkty. Panie kucharki „dziecięce  dzieła” upiekły w piekarniku. Około południa nadeszła oczekiwana przez wszystkich chwila – poczęstunek. Dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowaną pizzę i zgodnie przyznały, że była doskonała. To bardzo ciekawy i niecodzienny sposób poznawania kultury innych europejskich krajów.