Mikołajki w przedszkolu

Wreszcie nadszedł oczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, w którym Święty Mikołaj obdarowuje prezentami. Od samego rana dzieci zasypywały nas opowieściami, jakie prezenty znalazły rano w swoich domach w wystawionych butach, wywieszonych skarpetach i paczkach. Jednocześnie z wielką niecierpliwością czekały na przybycie Mikołaja w przedszkolu. Zebraliśmy się w sali grupy VI na zaproszenie dzieci oraz pani Agnieszki, która przygotowała dla nas opowieść o życiu świętego i wiele pytań dotyczących jego zwyczajów. Przedszkolaki musiały wykonać trudne zadania ruchowe i w końcu powitały go radosnymi oklaskami, śpiewem z wykorzystaniem instrumentów. Mikołajowi bardzo podobały się popisy przedszkolaków, wręczył wszystkim wspaniałe prezenty – dla każdej grupy duży wór zabawek oraz słodycze w magicznym, kolorowym domku.

Święty Mikołaj obiecał dzieciom, że jeszcze powróci do nas 23 grudnia. A więc do zobaczenia

…i dostaniesz to co chcesz, dzisiaj jest magiczny dzień…