"Łabędź" - Cuda z gliny

We wtorek i w środę 11 i 12 maja w naszym przedszkolu miały miejsce WARSZTATY RZEŹBY W GLINIE. Organizatorem była pani Aleksandra Wiśniowska z Galerii Sztuki AE w Kępnie. Celem spotkania było zapoznanie z techniką pracy. Przedszkolaki rzeźbiły po raz pierwszy w glinie ceramicznej, pochodzącej prosto z cegielni. Jest to trudny materiał, gdyż trzeba formować z jednej całości bez doklejania, tak jak ma to miejsce w przypadku lepienia plasteliną lub modeliną. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oddały się pracy. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, a był tam nie tylko łabędź, ale również inne ptaki, figurki, a także pieski, konie, żółwie, ślimaki, słonie, dinozaury i smoki, . Taka forma pracy niezwykle pobudza wszechstronnie rozwój dziecka, a szczególności budzi wrażliwość na piękno kształtu i form występujących w przyrodzie. Dzieci wykazały się wielkim talentem, a z wykonanych prac powstał prawdziwy wernisaż. 19 maja zostaną wręczone dyplomy dla dzieci biorących udział w tym niecodziennym spotkaniu.