Sukces kępińskich przedszkolaków na teatralnej scenie

„Każde dziecko posiada zdolności aktorskie”. W myśl tego hasła Przedszkole Samorządowe nr 2 w Kępnie przystąpiło do udziału w XI Kaliskim Spotkaniu Teatralnym Przedszkolaków – Kalisz 2011 pod patronatem honorowym prezydenta miasta.

Warunkiem uczestnictwa było zaprezentowanie krótkiego spektaklu teatralnego w kategorii małej lub dużej formy scenicznej. Grupa dzieci 5,6-letnich pod kierunkiem mgr Grażyny Rybczyńskiej i mgr Magdy Serafin wybrały dużą formę i zaprezentowały się w przedstawieniu pt. „Wesoły pochód 4 sióstr”, natomiast dzieci 5,6-letnie pod kierunkiem mgr Aliny Pacyny i mgr Marii Waloszczyk wybrały małą formę sceniczną w przedstawieniu T. Fiutowskiej pt. „Cyrkowe przedstawienie”.

Eliminacje odbyły się w miesiącach kwiecień/maj w 16 przedszkolach z woj. wielkopolskiego. Jury z Kalisza zaszczyciło swoją obecnością w przedszkolu w Kępnie, gdzie obejrzało spektakle przygotowane przez dzieci i ich opiekunów. Po przesłuchaniu wszystkich przedstawień zgłoszonych do konkursu jury wybrało 6 grup przedszkolnych, które otrzymały szansę dalszej zabawy w teatr i dostały się do ścisłego finału. Wśród grup znaleźli się mali aktorzy z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Kępnie z przedstawieniem pt. „Wesoły pochód 4 sióstr”.

Natomiast  grupa 5,6-latków ze spektaklem „Cyrkowe przedstawienie”, pomimo iż nie dostała się do ścisłej „szóstki” otrzymała zestaw edukacyjnych książek i pamiątkowy dyplom. Wśród wszystkich dzieci zgłoszonych do udziału w przeglądzie jury wyłoniło również nagrodę specjalną: indywidualność sceniczną. Nagrodę otrzymały dzieci z  przedszkola nr 2 i są to: Mikołaj Nowak, Jakub Mazurkiewicz, Magdalena Skiba, Tymoteusz Sołtysiak.

Finał spotkań teatralnych przedszkolaków odbył się 27 maja 2011 r. w Centrum Kulturyi Sztuki w Kaliszu. Tegoroczne przedstawienia były niezwykle bliskie dzieciom: zrozumiałe, barwne, oprawione piękną muzyką, ciekawe choreograficznie, scenograficznie.  Jury miało z tego powodu bardzo trudne zadanie, aby wyłonić tych najlepszych.

W kategorii DUŻA FORMA przedstawienie Przedszkola Samorządowego Nr 2 pt. „Wesoły pochód czterech sióstr” zajęło trzecie miejsce. Otrzymało również nagrodę Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Bursztynowy zamek”

Finałowa „ trójka” otrzymała nominację do XI Gali KSTP w Kaliszu, która odbyła się Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu maja 2011 r., otrzymując równocześnie nagrodę Grand Prix XI KSTP - statuetkę „Małego Wojciecha”. Oprócz tego każde przedszkole otrzymało podziękowania, dyplomy, nagrody książkowe, sprzęt RTV oraz wszystkie nauczycielki, których dzieci wystąpiły na Gali otrzymały z rąk dyrektora Teatru oraz prezydenta Kalisza nagrody instruktorskie ODN-u.

Więcej zdjęć i informacji tutaj.