Wizyta w bibliotece - Jestem czytelnikiem

W poniedziałek 27 czerwca 2011 r. dzieci z grupy III i IV z panią Wiesią i panią Zosią udały się do Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie. Pani bibliotekarka Wioleta Bajer zapoznała przedszkolaki z najważniejszymi zasadami korzystania z biblioteki, określiła, jakie korzyści płyną z czytania książek i jak należy szanować książkę. Następnie dzieci wysłuchały bajeczki o tym, dlaczego słonie mają długą trąbę („Słoniątko”), kto bardzo boi się myszy („Myszka”), o praprzodkach Bolka i Lolka („Bolek i Lolek”) i o tym, dlaczego warto mieć przyjaciela („Najlepsi przyjaciele”). Czy warto zaprzyjaźnić się z książką? Tak! O tym wiedzą już przedszkolaki, gdyż pani Wioleta Bajer mianowała wszystkich na prawdziwych czytelników i wypożyczyła trzy książki do przeczytania.

Pani Wioleta zaprosiła również dzieci do zwiedzenia wystawy pokonkursowej pn. „Kępno wierszem” i „Kępno sercem widziane” w ramach projektu „Kępno dawniej i dziś”. Emocji było co niemiara, gdyż na fotografiach dzieci i panie odnajdowały swoje domy. Dzieciom bardzo się podobało i obiecały, że na pewno tu powrócą.