Wiosno, wiosenko...

W poniedziałek 22 marca od wczesnego ranka, w całym przedszkolu trwały przygotowania na przyjęcie specjalnego gościa – nowej pory roku Wiosny. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci przybyły do sali grupy III. Przyniosły ze sobą wykonane przez siebie Marzanny i zielone gaiki. Tutaj, w magiczny sposób przedszkolaki z każdej grupy zaprezentowały się, naśladując ruchem lub gestem nadchodzącą porę roku. Były bociany, pszczółki, motyle, żaby, słońce i wiatr. I choć zima była ciężka, podziękowaliśmy jej za puszysty śnieg i mróz, za bałwana, sanki i narty. Na pożegnanie dzieci śpiewały piosenki dla minionej pory roku. Wiosna weszła do nas niespodziewanie i wtedy mówiliśmy i śpiewaliśmy już tylko o niej. Wszyscy prosiliśmy ją o powrót ptaków, słońce, zieloną trawę, pąki na drzewach, kolorowe kwiaty oraz motyle i biedronki. Na pamiątkę spotkania z Wiosną wszystkie dzieci zostały odznaczone medalami Przyjaciela Wiosny i obdarowane przez Panią Dyrektor słodyczami. Potem barwnym korowodem udaliśmy się na wycieczkę do ogrodu przedszkolnego. Tutaj dzieci pozostawiły Marzannę z nadzieją, że ptaki zabiorą ją do zimnych krajów i że zima już do nas nie powróci.