Kliknij tutajProjekt realizują:


Stowarzyszenie UŚMIECH

Urząd Miasta i Gminy KĘPNO

Kapitał Ludzki - Narodowa Strategia Spójności

Unia Europejska - Europejski Fundusz Społeczny

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
A A A

VIII Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków

W piątek 26 kwietnia 2013 r. w hali KOSiR odbyła się już po raz ósmy Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków. Coroczną imprezę można śmiało zaliczyć do jednych z ważniejszych wydarzeń artystycznych w Kępnie.

Tradycyjnie galę organizowało Stowarzyszenie "Uśmiech" razem ze Studiem Tańca "Retro". W imprezie wzięły udział przedszkola z całej gminy. To było bez wątpienia wspaniale, kolorowe i niepowtarzalne widowisko. Trybuny na hali pękały w szwach. Udział w tak w wyjątkowym pokazie wzięli zaproszeni goście, wśród nich rodzice i dziadkowie małych tancerzy, którzy cały czas oklaskiwali umiejętności taneczne maluchów. Zgromadzeni widzowie podziwiali przepiękne stroje przygotowane przez przedszkola przy czynnym udziale rodziców a maluchy wprowadziły wszystkich w ekscytujący świat muzyki i tańca, popisując się profesjonalizmem wykonań wielu układów tanecznych. Wśród tańców prezentowanych na scenie królowały tańce towarzyskie, ludowe, narodowe oraz dowolne formy taneczne. Piątkowa gala to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy w przedszkolach i szkołach, gdzie zarówno nauczyciele jak i instruktorzy tańca przygotowywali maluchy do występu. W tym roku wszystko przerosło nasze oczekiwania, nie dość, że prawie 300 dzieciaków tańczy, bierze udział 9 placówek oświatowych, to jeszcze widownia nas totalnie zaskoczyła, gdyż tak olbrzymiej widowni nie widzieliśmy tutaj przez te osiem lat - mówiła Małgorzata Frala -Kędzior ze Stowarzyszenia „Uśmiech”.- Dzięki zaangażowaniu różnych ludzi, którzy społecznie to organizują, dzieciaki mają możliwość obcowania ze sztuką, szeroką publicznością a to co ja sobie bardzo cenię to są łzy wzruszenia, które niejednokrotnie widzę na twarzach dziadków, rodziców, sąsiadów i wszystkich bliskich. Nie ma nic piękniejszego, jak dziecko które jest szczęśliwe i pokazuje to co potrafi najlepiej.
W czasie występów tancerzy obradowało jury, które oceniało każdy taniec dzieci, posługując się uśmiechniętą buźką, symbolem podziwu i uznania. Im wyżej była ona podniesiona tym lepsza ocena. Ze względu na wysoki poziom umiejętności tanecznych przedszkolaków, jury nie przyznało miejsc, wszyscy tancerze byli zwycięzcami. Galę zakończono podziękowaniami, wręczeniem pucharów, medali oraz dyplomów.
Całość imprezy finansowana była dzięki wsparciu mieszkańców Kępna, którzy 1% swojego podatku odprowadzają na rzecz Stowarzyszenia Uśmiech, za co wielkie podziękowania składają organizatorzy tak wyjątkowego przedsięwzięcia jakim jest doroczna Gala Taneczna Przedszkolaków.

Autor: (jk) - Radio TV SUD

 

Więcej zdjęć zobaczysz na stronie Stowarzyszenie UŚMIECH >>>