VI Przedszkolny przegląd recytatorski "Świat oczami dziecka"

W środę 8 czerwca w naszym przedszkolu miał miejsce przegląd recytatorski. Była to już szósta edycja prezentacji przedszkolaków w pięknym deklamowaniu przygotowana przez panie: Zofię Dąbrowską, Wiesławę Gruszkę i Anetę Żurawkę. Dzieci poprzez wybrane wiersze przekazały nam przesłanie o tym, jak postrzegają świat i co sprawia im szczęście. Pamiętajmy również, że dziecku od urodzenia przysługują prawa człowieka. Szczęście dziecka polega na zaspokajaniu jego podstawowych potrzeb. Jedną z nich jest poczucie bezpieczeństwa, a takie dają im dorośli. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola mł. asp. Rafała Paśkiewicza oraz mł. asp. Adriana Szlaga z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Panowie policjanci przybyli do nas z Torą – piękną labradorką, wyszkoloną do pracy w policji w zakresie wykrywania narkotyków. Usłyszeliśmy bardzo ciekawy wykład na temat ważnej i odpowiedzialnej pracy policjanta, a przyjazna i ufna Tora podchodziła do rozbawionych przedszkolaków. Na koniec wizyty dzieci mogły wsiąść do radiowozu i obejrzeć jego wyposażenie. Po powrocie do sali uczestnikom przeglądu zostały wręczone dyplomy oraz książki z wierszami dla dzieci. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Uśmiech”. Następnie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pani Wioleta Bajer z Samorządowej Biblioteki Publicznej przeczytała dzieciom wiersz pt. „Spotkanie” .

Dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili kolejne wydarzenie w Przedszkolu nr 5.

„...Żeby wychować szczęśliwe dzieci, samemu trzeba być szczęśliwym…”
Wojciech Eichelberger