VI Przedszkolny Festiwal Piosenki

W piątek 6 maja w naszym przedszkolu odbył się IV Przegląd Piosenki. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Jestem szczęśliwy” i zorganizowane zostało przez panie: Jadwigę Klimecką, Małgorzatę Golę i Iwonę Powagę. Jury, powołane przez organizatorów oceniało dobór repertuaru, czystość intonacji, opracowanie ruchowe i muzyczne, charakteryzację wykonawców, ogólny wyraz artystyczny. Każda grupa zaprezentowała jeden utwór:

- GRUPA I „Radosne słoneczka” w piosence pt. „Teatrzyk wesołych zabawek”. Dzieci do występu przygotowała p. Iwona
- GRUPA II „Przyjaciele Misia i Margolci” z piosenką „Piosenka na dobry dzień”. Dzieci do występu przygotowała p. Ewa
- GRUPA III „Przyjaciele” z piosenką pt. „Zawsze razem”. Dzieci do występu przygotowała p. Wiesia
- GRUPA IV „Szczęśliwe dzieci”, piosenka „Bo co może mały człowiek”. Dzieci do występu przygotowała p. Zosia
- GRUPA V „Szczęśliwe serca”, piosenka pt. „Hymn radości” słowa i muzyka Jadwiga Klimecka. Dzieci do występu przygotowała p. Jadzia
- GRUPA VI „Piątaszki”, piosenka „Na cztery i na sześć”. Dzieci do występu przygotowała p. Agnieszka

W czasie oczekiwania na wyniki, dzieci zaśpiewały hymn naszego przedszkola. Po wspaniałych występach śpiewających przedszkolaków, nadszedł moment na ogłoszenie wyników: wszyscy wykonawcy zajęli I miejsce! Wyróżnienia zdobyły dzieci z grupy IV oraz V i będą reprezentować nasze przedszkole na Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Kępno 2011 oraz na Mini Szansie Przedszkolaka. Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie wszystkie panie zaśpiewały hymn Stowarzyszenia „Uśmiech”, a przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki. Organizacja kolejnej przedszkolnej imprezy udowodniła, że Przedszkole nr 5 jest na pięć!

GRATULUJEMY dzieciom i organizatorom!