Uroczyste pożeganie przedszkola - oddział VI

Kolejny szkolny roczek już za nami. Nadszedł czas pożegnania przedszkola przez dzieci odchodzące do szkoły. W Przedszkolu nr 5 Dzień Pożegnania Przedszkola jest dniem bardzo uroczystym.

W czwartkowe popołudnie w oddziale VI zrobiło się gwarno. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach oczekiwały na swych Rodziców. Gdy sala wypełniła się po brzegi dzieci wkroczyły w rytmie poloneza. Następnie zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Nad całością czuwały nauczycielki: Agnieszka Ostojska i Marzena Nowak.
W drugiej części programu wystąpiły dzieci wraz z Rodzicami wypowiadając słowa podziękowań dla pań, dyrekcji i pracowników przedszkola. Niespodzianką okazały się: wiersz i piosenka, do których słowa osobiście ułożyli Rodzice. W niejednym oku zakręciła się łezka. Dzieci przekazały dla przedszkola dar w postaci tabla oraz zielonych drzewek, które zagościły na przedszkolnym placu zabaw.
Wszystkie przedszkolaki odchodzące do szkoły otrzymały dyplom ukończenia przedszkola oraz przybory szkolne z życzeniami pomyślności , radości w szkolnych murach i wielu sukcesów w nauce. Po udanych występach na wszystkich czekała słodka niespodzianka: lody i tort z napisem: „POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA NR 5”