Teatrzyk - Skrzat u kupca

24 marca dzieci wzięły udział w przedstawieniu J. Ch. Andersena pt. „SKRZAT U KUPCA” w wykonaniu aktorów kaliskiego teatru. Baśń ta jest trochę mniej popularna, lecz bardzo pouczająca. To mały skrzat powiedział dzieciom, jak bezcennym skarbem jest książka. Kiedyś słyszał, jak profesor czytał – stał wówczas oniemiały z zachwytu. Nie wiedział, że na świecie istnieją takie wspaniałości. Kupcowej uzmysłowił, że książka, którą miała w sklepie, nie jest jednak zwykłą książką – mieszka w niej poezja. Nawet ta ze strychu stara książka rachunkowa jest cenną, rodzinną pamiątką po przodkach. Na koniec aktorzy pożegnali dzieci piosenką – czytelniczką. W książkach mądrość, w książkach wiedza, więc księgarnię czas odwiedzać. Co dzień w każdej wolnej chwili dużo czytać moi mili.