Spotkanie z Zajączkiem

Święta Wielkanocne kojarzą się dzieciom przede wszystkim z zajączkiem, dlatego z niecierpliwością czekają na odwiedziny szarego gościa.
W tym roku SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM rozpoczęło się od przedstawienia połączonego z konkursem wielkanocnym, który przygotowały dzieci z grupy V i VI, pod kierunkiem nauczycielek: Aliny Sztermer, Wiesławy Gruszki i Małgorzaty Goli. Występ przybliżył dzieciom świąteczne wiersze, piosenki oraz tradycje z różnych stron Polski. W konkursie brały udział wszystkie przedszkolaki, nawet te z najmłodszej grupy. Dzieci wykazały się znajomością tradycji świątecznych i obrzędów.
Po takim wstępie nastąpiła najważniejsza i najbardziej oczekiwana chwila – SPOTKANIE Z ZAJĄCEM.
Wszystkie przedszkolaki pośpiesznie się ubrały, by wyjść na górkę w poszukiwaniu zajączka. To jednak nie było takie proste, ponieważ zające są bardzo płochliwe i trudno je dostrzec. Nasz zajączek pozostawił dla dzieci słodkie niespodzianki, które sprytnie ukrył. Dla naszych milusińskich poszukiwanie niespodzianek to świetna zabawa i już po chwili, każdy uśmiechnięty przedszkolak trzymał w ręku słodycze od wielkanocnego zajączka.

Galeria zdjęć: