Spotkanie z Zającem

W środę rano na przedszkolnym holu i schodach prowadzących na piętro znaleźć można było liście kapusty, które zgubił pośpiesznie uciekając WIELKANOCNY ZAJĄC. Zaraz po śniadaniu wszystkie dzieci wyruszyły na spotkanie z nim. Nie było to jednak proste i łatwe zadanie. Na klamce przedszkolnych drzwi ZAJĄCZEK zostawił dla nas list, z którego dowiedzieliśmy się, że w tym roku przygotował dla nas zabawę w podchody. Cała trasa oznaczona była strzałkami, a pod krzakami ukryte były koperty z zagadkami dla przedszkolaków. Dzieci z ciekawością szukały kolejnych kopert i wszystkie bezbłędnie odpowiadały na pytania zająca związane z tradycjami i zwyczajami zbliżających się świąt. Wreszcie dotarliśmy do listu, w którym ZAJĄC zapisał wskazówki, jak dotrzeć do przygotowanej przez niego niespodzianki. Wszystkie dzieci wraz z paniami dotarły na przedszkolną górkę i właśnie tam znalazły kosze pełnie niespodzianek.