Przedszkolaki na wystawie "Marek Winiarski i jego goście"

W ubiegłym tygodniu udaliśmy się na trwającą w Samorządowej Bibliotece wystawę pt. „Obrazy igłą malowane”. Dzieci miały okazję na spotkanie ze sztuką, a ściślej mówiąc obrazami wykonanymi techniką haftu krzyżykowego. Jak powiedział nam autor to jego wielka pasja, choć nie jest bardzo trudna, to wymaga niezwykłej cierpliwości. I tak np. aby powstał obraz „Sianokosy” pan Marek musiał  wykonać 96000 krzyżyków, 1600 razy nawlec igłę i poświęcić mu 1000 godzin! Dla przedszkolaków to trudne dane, ale potrafiły wskazać obrazy, które im się najbardziej podobały: jeden przedstawiał czarnego kota, a drugi wielobarwnego motyla. Zobaczyły również na żywo, jak powstaje haftowany „krzyżyk”. Zwiedzanie wystaw to bezpośrednie zbliżenie dzieci do sztuki, uwrażliwianie ich na estetykę i ekspresję twórczą.