Przedszkolak Can Dance!

W dniu 22 maja 2009 r. na hali widowiskowo-sportowej w Kępnie odbyła się IV Gala Twórczości Tanecznej Przedszkolaków.

Pomysłodawcami tanecznych spotkań przedszkolaków są: Czesława Jędrzejewska - nauczyciel Przedszkola Samorządowego w Hanulinie, Oddział Krążkowy, członek Stowarzyszenia "Uśmiech" oraz Paweł Wielgosz - instruktor tańca, prowadzący Studio Tańca "Retro" przy Kępińskim Ośrodku Kultury.

W piątkowe popołudnie przed licznie zebraną publicznością swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci na co dzień uczęszczające do przedszkoli w Gminie Kępno. Rozentuzjazmowani rodzice i dziadkowie mieli okazję podziwiać tańce towarzyskie, takie jak: walc angielski, cha cha cha oraz polkę, tańce regionalne - kujawiak, polonez, taniec łowicki, a także dowolne formy taneczne: bonguito - taniec z pomponami, taniec współczesny, galop, papaja dance.
Podczas Gali zadebiutowała też grupa breakdance złożona z samych przedszkolaków, które od kilku miesięcy przygotowywały się do występu pod okiem instruktora.
Fantastyczne umiejętności najmłodszych w połączeniu z ich barwnymi strojami oraz nieukrywaną radością tańca - to wszystko stworzyło niezapomniane widowisko.
Młodym tancerzom przyglądało się jury, które ostatecznie podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim pierwszego miejsca. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, ponadto każde przedszkole otrzymało puchar.
Gościem honorowym na Gali był Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus, który w sposób szczególny wyróżnił jedną z tancerek ofiarując jej olbrzymiego misia - maskotkę.

Impreza odbyła się w ramach projektu "Gala Tańca" realizowanego przez Stowarzyszenie "Uśmiech" i współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.