Królewski obiad

W poniedziałkowe przedpołudnie przedszkolaki z grup IV, V i VI wybrały się z wizytą do kina SOKOLNIA na KRÓLEWSKI OBIAD –  przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów teatru kaliskiego.
Biały Król mieszkający w Białym królestwie miał córkę Królewnę Bielinkę. Zła Czarna Królowa rzuciła na Białego Króla zaklęcie. Król nie potrafił prawidłowo wypowiadać słów i bardzo wstydził się swojej córki. Dzielny Pastuszek, który zakochał się w Królewnie Bielince uwolnił Białego Króla od uciążliwego zaklęcia, rozwiązując trzy zagadki Czarnej Królowej. Od tego czasu zapanowała zgoda między Białym i Czarnym Królestwem, a Biały Król oddał Pastuszkowi rękę Królewny Bielinki. Na znak panującej zgody wszyscy razem zasiedli do stołu do wspólnego królewskiego obiadu.
W przedstawieniu  ukazany był humor i dowcip dzieci doskonale się bawiły, żywiołowo reagowały na żarty.
W czasie wycieczki do kina przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością elementarnych przepisów ruchu drogowego pokonując liczne skrzyżowania ulic.
Po spektaklu wszystkie dzieci głodne, wróciły na przedszkolny obiad.

...