Jak uwolnić... Wiosnę?

W naszym przedszkolu  jest mnóstwo imprez, które przygotowujemy dla naszych dzieci. Jedną z nich jest pożegnanie zimy – powitanie wiosny.  W tym roku uroczystość przygotowała pani Agnieszka we współpracy z panią Jadzią i panią Zosią. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, ze zdecydowanie wolą wiosnę, lecz jej nadejście nie było łatwe, gdyż w naszym przedszkolu wciąż królowała zima. Okazało się, że przedszkolaki muszą dokładnie i poprawnie wykonać sporo zadań, aby uwolnić wiosnę. Były zagadki słowne, obrazkowe, ruchowe, krzyżówki, dziwne szyfry, dzieci śpiewały piosenki o zbliżającej się porze roku. Następnie wszyscy udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu, niosąc Marzanny, aby je zostawić dla ptaków, które udają się w długą podróż w zimowe kraje. Do przedszkola wracaliśmy z kolorowymi gaikami, a dzieci śpiewały: „… wiosna, wiosna idzie przez świat”
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!