III Przegląd Piosenki "Zieleń jest dobra na smutki"

III PRZEGLĄD PIOSENKI O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ POD HASŁEM „ZIELEŃ JEST DOBRA NA SMUTKI”!

Dzień 18 maja 2010 roku był prawdziwym ŚWIĘTEM PIOSENKI w naszym przedszkolu! O godz. 9.30 wszystkie przedszkolaki spotkały się w Sali grupy IV. Tam, już od samego wejścia panowała niesamowita atmosfera, ponieważ obowiązkowo trzeba było zabrać ze sobą „dobry humor, zdrowe gardła, radosny nastrój i uśmiech mile widziany”. Każda grupa została bardzo muzycznie powitana przez organizatorów panią Jadzię, panią Małgosię i panią Iwonę. Najpierw zaprosiły wszystkich do wspólnego wykonania piosenki „Zielona Ziemia – zdrowie od dziś”, a następnie bardzo profesjonalnie zaprezentowały się w utworze „Zieleń dobra jest na smutki”. Kolejnym punktem programu był występy dzieci. Grupa I zaprezentowała się w piosence pt. „Duszki, duszki”, grupa II – „Ekoświat”, grupa III – „Hymn małego ekologa”, grupa IV – „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”, grupa V – „Nie deptać stokrotek”, grupa VI – „Mieszkanie – drzewo”.

Organizatorzy powołali jury, które oceniło dobór repertuaru, czystość intonacji, opracowanie ruchowe i muzyczne, charakteryzację wykonawców, ogólny wyraz artystyczny. Po burzliwej dyskusji i wielkim uznaniu występów małych piosenkarzy ogłoszono werdykt: I miejsce zajęły dzieci z grupy V w piosence pt. „NIE DEPTAĆ STOKROTEK”! przygotowane pod kierunkiem pani Jadzi. Brawo! Gratulacje!

Wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz występem na scenie swoich pań, które wykonały utwór pt. „Rudy, rudy rydz” wykonawcy zwycięskiej piosenki, będą reprezentować nasze przedszkole na VIII Integracyjnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej Kępno 2010, który odbędzie się dnia 10 czerwca.

„Gdzie słyszysz śpiew, tam idź…”