III Mini Szansa Przedszkolaków - Kępno 2011

"W życiu piękne są tylko chwile."
— Ryszard Riedel

Taką artystyczną chwilę przeżyli widzowie zgromadzeni 19.05 2011r w kępińskim kinie Sokolnia podczas  zorganizowanej przez Stowarzyszenie Uśmiech Mini Szansy Przedszkolaków. Była to już trzecia edycja spotkania dzieci wokalnie uzdolnionych  z przedszkoli Gminy Kępno Organizatorowi zależy najbardziej na tym by Mini Szansa Przedszkolaków była dobrą zabawą i ciekawym artystycznym przeżyciem, miejscem zawierania przyjaźni,zdobywania i wymiany doświadczeń muzycznych w atmosferze wzajemnej życzliwości.

Mini Szansa Przedszkolaków to wspaniała okazja aby pokazać swoje umiejętności wokalne, rozwijać  zainteresowania  dzieci, promować placówkę, dlatego przedszkola zgłaszają oprócz solisty  coraz liczniejsze zespoły . Każda Mini szansa ma swoje hasło  wokół  których oscyluje tematyka piosenek  W tym roku hasło przewodnie  MUZYKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO pozwoliło na różnorodność  tematyczną. Do udziału w prezentacji zgłosiło się 8 zespołów (57osób) reprezentujących przedszkola Gminy Kępno. Dzieci z wdziękiem i emocjonalnym zaangażowaniem przekazywały radość jaką czerpią ze śpiewania przygotowanych utworów.
Popisom przedszkolaków przysłuchiwało się profesjonalne jury, które oceniało ich występy uwzględniając ustalone w regulaminie kryteria; dobór repertuaru, czystość intonacji, opracowanie ruchowo muzyczne, charakteryzację wykonawców, ogólny wyraz artystyczny. Werdykt jurorów był motywujący do  dalszego  rozwijania swoich zainteresowań. W każdym zespole jury znalazło elementy, za które zespól został wyróżniony. Każde dziecko osiągnęło sukces zespołowy i indywidualny, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty. Oklaski widowni stanowiły dodatkowy prezent dla młodych wykonawców,
III Mini Szansa Przedszkolaków zakończyła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Stowarzyszenia Uśmiech, zachęcającym obdarowywania uśmiechem innych „uśmiech zwycięża świat , warto innym dziś siebie dać” oraz zaproszeniem na następną Mini szanse za rok.

W tegorocznej III Mini Szansie Przedszkolaków udział wzięły dzieci z:

Przedszkola Samorządowego nr 5

Zuzia Kaczmarek
Maksymilian Wąsala
Martin Rybicki
Dzieci przygotowała Pani Małgorzata Błaszczak.

Wszystkim artystom dziękujemy i gratulujemy doskonałych występów 