Gala Przedszkolaków

20 czerwca 2010 w niedzielne popołudnie na kępińskim rynku w ramach obchodów Dni Kępna odbyła się GALA PRZEDSZKOLAKÓW, na której mieliśmy przyjemność oglądać nasze wspaniałe przedszkolaczki. Martynka Orzechowska i Piotrek Hofman z grupy V byli świetnymi prezenterami i profesjonalnie zapowiadali występ naszego przedszkola. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy IV przygotowane przez panią Małgosię w piosence pt. „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca”. Lubimy nie tylko śpiewać, lubimy również tańczyć. Cha-cha, walc, polonez, krakowiak, balet nie jest nam obcy. Odzwierciedleniem tego był taniec „Walc kwiatów” w wykonaniu dziewczynek z grupy III przygotowany przez panią Zosię. Dzieci z naszego przedszkola rozumieją znaczenie słowa „ekologia”, kochają przyrodę, potrafią o nią dbać. Wyraziły to w piosence pt. „Hymn małego ekologa” w wykonaniu grupy III.

Występ okazał się bardzo ważnym przesłaniem dla wszystkich mieszkańców Kępna i okolic: UCZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, KOCHAĆ PRZYRODĘ I SZANOWAĆ NAWET NAJMNIEJSZY KWIATEK. Istotę tych słów przepięknie wyśpiewały dzieci przygotowane przez panią Jadzię w piosence pt. „Nie deptać stokrotek”. Martynka i Piotrek dziękując za uwagę zapewnili wszystkich:

PRZEDSZKOLE NR 5 JEST NA PIĘĆ!