Dzień wróżb andrzejkowych

Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!
Tradycją w naszym przedszkolu stały się zabawy i wróżby związane ze zwyczajami andrzejkowymi. W atmosferze tajemniczości, w udekorowanych salach symbolami kart, kluczy, świec i butów dzieci dowiedziały się o tradycjach andrzejkowych. Następnie rozpoczęły się wesołe wróżby:
„Imiona" - przebijanie szpilką serca z wypisanymi na odwrocie imionami sympatii.
„Buty” – wędrówka butów do drzwi. Osoba, której but pierwszy znajdzie się za drzwiami, pojedzie w przyszłości w daleką podróż.
„Co Cię czeka w przyszłości” – losowanie symboli: pieniędzy – bogactwo, samochód – podróż, cukierek – słodkie życie, itp.

A teraz wosku lanie, co ma się stać niech się stanie!

„Lanie wosku” przez ucho od klucza i „odczytywanie” ulanego kształtu. Były królewskie korony, karety, egzotyczne zwierzęta, a nawet sanie Św. Mikołaja pełne prezentów.

Po zakończeniu wspólnych zabaw dzieci otrzymały słodki poczęstunek, następnie w rytmach „Magicznej cyfry 7” i „Tańca połamańca” bawiły się jeszcze długo. I tak minął dzień pełen radości i wrażeń.