Dbajmy o zdrowie

W piątek 7 maja 2010 roku o 9.30 na zaproszenie gospodarzy gościliśmy w sali grupy IV. Spotkały się tutaj wszystkie przedszkolaki. Dzieci pod kierunkiem pani Małgosi przygotowały program artystyczny z zakresu realizacji edukacji zdrowotnej, w którym przedstawiły wiersze nawiązujące do podstawowych zasad higieny. Obejrzeliśmy teatrzyki z podziałem na role w oparciu o wiersz pt. „Chory kotek” i „Komedia przy myciu”. Prezentacje przeplatane były piosenkami „Witaminki”, „Szczotka, pasta”, „Kot jest czysty”. Na koniec dzieci musiały rozwiązać słowne zagadki dotyczące zdrowia. Okazało się, że 6 – latki to bardzo dobrzy aktorzy. Z wielką ochotą, radością i bez tremy zaprezentowały się na forum przedszkola. Młodsze dzieci natomiast wykazały się bardzo dobrą wiedzą dotyczącą znaczenia zdrowia dla prawidłowego rozwoju.
„Kot jest czysty”, ale dzieci z Przedszkola nr 5 również i nikt nie urządza „komedii przy myciu”.