Kuratorium Oświaty informuje rodziców o reformie

W poniedziałek 09 marca odbyło się spotkanie Wizytatora Kuratorium Oświaty - Pania Grażyną Adamską z dyrektorami szkół i przedszkoli z terenu Gminy Kępno oraz przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy w Kępnie – Małgorzatą Fralą – Kędzior na temat zaawansowania prac związanych z wdrażaniem reformy oświaty, która w głównej mierze w początkowej fazie dotyczy dzieci 6i 7 letnich...

Wdrożenie uzależnione jest jednak od podpisania przez Prezydenta RP stosownych aktów pranych. Niezależnie jednak od wejścia w życie kolejnych przepisów prawnych, Gminy, szkoły, przedszkola, rodzice muszą się przygotować do zastosowania nowej podstawy programowej, której wprowadzenie już zostało przesądzone. W załączeniu plik z informacją dla rodziców z harmonogramem działań, udostępniony dzięki życzliwości Wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Pliki do pobrania: